"Kimya ve biyokimya mühendisliğinin çoklu katmanları" başlıklı makalede yer alan önemli hususlara kimya ve biyokimya mühendisliğinin gelecekteki rolü ve sürdürülebilir teknolojiler ile devam ediyoruz. 

Ocak 2020’de Chemical Engineering Research and Design’ de yayımlanan makalede kimya ve biyokimya mühendisliği disiplini, iç, orta ve dış katmanlar halinde ele alınarak söz konusu disiplinin günümüzdeki ve sürdürülebilir gelecekteki rolü üzerinde duruluyor.

McKinsey Global Enstitüsü 2030 yılında her 16 kişiden 1 kişinin meslek değiştireceğini, sağlık sektörü ile bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında istihdam artışı olacağını öngörüyor.


Hilal SARI

 

Dünya Meteoroloji Örgütü tarafından hazırlanan 2020 yılına ait Geçici Rapor'da iklim değişikliğinin 12 önemli etkisi üzerinde duruldu. 

Esas Sosyal; ”Üniversite mezunları arasında en yüksek işsizlik oranı mühendislik ve sosyal bilimlerde görülüyor”


 

Vahap MUNYAR ,16 Mart 2020,dünya

 

İhale ile aldığı YEKA projesindeki paylarını Kalyon Grubu’na sattı, ardından sahibi olduğu 18 farklı şirketini devretmeye karar verdi.    Dünyanın en büyük enerji şirketleri arasında gösterilen Güney Koreli Hanwha, 5 yıl önce aldığı Türkiye’deki yatırım sürecini sona erdiriyor.

Haberler

Sayfalar